Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Znicze na Kresy

Jeszcze można przekazać znicz, który zostanie zapalony na cmentarzach na Kresach. Zbiórka organizowana jest w Bytomiu.

Trwa 7. edycja akcji „Podaruj znicz na Kresy”, organizowana przez śląskie koło Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu. Znicze można przynosić do Biura Organizacji Pozarządowych (Rynek 26) w godzinach od 9.00 do 16.00.  Wszystkie zostaną później zawiezione na Kresy i zapalone na cmentarzach na ziemi drohobyckiej, w Borysławiu, Stryju, Samborze i w Łanowicach.

Z roku na rok w akcję włącza się coraz więcej osób. Organizatorzy czekają nie tylko na mieszkańców Bytomia, ale liczą na to, że dołączą do nich również mieszkańcy innych śląskich miast, organizacje społeczne, szkoły, przedsiębiorstwa czy instytucje kulturalne. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zostać wolontariuszem akcji, może skontaktować się telefonicznie: 32/ 388 33 47.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma