Nowy numer 24/2018 Archiwum

Papież dialogu

Pod takim hasłem świętowano w całej Polsce kolejny Dzień Papieski, w którym zbierane są datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolną, ale ubogą młodzież.

Obchody XIII Dnia Papieskiego w gliwickiej katedrze rozpoczęły się w sobotę 12 października od tradycyjnych już tzw. nieszporów papieskich. O oprawę muzyczną zadbała młodzież z Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. oraz ze Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Bezpośrednio po nabożeństwie bp Jan Kopiec przewodniczył Eucharystii. Zaś 13 października odprawiona została Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. – Świętujemy nie tylko XIII Dzień Papieski, ale i jutrzejszy Dzień Nauczyciela oraz szczególny dzień Kościoła, kiedy papież Franciszek zawierzył świat Niepokalanemu Sercu Maryi – mówił podczas homilii ks. infułat Konrad Kołodziej, który przewodniczył tej Eucharystii. Po południu w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się koncert „Wybrzeża pełne ciszy”. Program poetycko-muzyczny opierał się na poezji bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma