Nowy numer 20/2022 Archiwum

Papież dialogu

Pod takim hasłem świętowano w całej Polsce kolejny Dzień Papieski, w którym zbierane są datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolną, ale ubogą młodzież.

Obchody XIII Dnia Papieskiego w gliwickiej katedrze rozpoczęły się w sobotę 12 października od tradycyjnych już tzw. nieszporów papieskich. O oprawę muzyczną zadbała młodzież z Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II st. oraz ze Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Bezpośrednio po nabożeństwie bp Jan Kopiec przewodniczył Eucharystii. Zaś 13 października odprawiona została Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. – Świętujemy nie tylko XIII Dzień Papieski, ale i jutrzejszy Dzień Nauczyciela oraz szczególny dzień Kościoła, kiedy papież Franciszek zawierzył świat Niepokalanemu Sercu Maryi – mówił podczas homilii ks. infułat Konrad Kołodziej, który przewodniczył tej Eucharystii. Po południu w Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się koncert „Wybrzeża pełne ciszy”. Program poetycko-muzyczny opierał się na poezji bł. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama