Nowy numer 33/2018 Archiwum

Cztery dni obchodów

W dzień św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy rozpoczynają się uroczystości odpustowe. Niedzielnej Eucharystii przewodniczyć będzie biskup gliwicki Jan Kopiec.

Tegoroczne uroczystości jadwiżańskie przeżywane będą pod hasłem: „Święta Jadwigo, umocnij wiarę naszą”.

W środę 16 października, w liturgiczną uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska i 35. rocznicę wyboru Jana Pawła II, obchody rozpoczną się od pielgrzymki kobiet, a po południu będą pielgrzymować trzebniczanie.

Piątek jest dniem powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W sobotę przed południem odbędzie się pielgrzymka liturgicznej służby ołtarza i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., a po południu przyjdzie piesza pielgrzymka wrocławska.

Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 20 października. Eucharystii o 11.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi bp Jan Kopiec. Odbędzie się też procesja z relikwiami św. Jadwigi ulicami miasta, prowadzona przez ks. Piotra Filasa, prowincjała salwatorianów, którzy opiekują się sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.

 


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma