Nowy numer 20/2022 Archiwum

TOTUS dla zespołu Śląsk

Zespół pieśni i tańca z Koszęcina otrzymał nagrodę specjalną za całokształt działalności kulturalnej. „Śląsk” został uhonorowany statuetką TOTUS 2013 w 60. rocznicę swojej działalności artystycznej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 października w Zamku Królewskim i otwierała obchody Dnia Papieskiego, w tym roku obchodzonym po raz trzynasty. Wyróżnienie, nazywane „katolickim Noblem”, odebrali dyrektor zespołu Zbigniew Cierniak i zastępca Tomasz Janikowski razem z artystkami „Śląska”.  

- Z całego serca dziękuję w imieniu całego zespołu „Śląsk”, bo na tę nagrodę codziennie pracuje ponad 250 osób. Naszym marzeniem jest, by 27 kwietnia przyszłego roku spotkać się w Watykanie, podczas kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby uświetnić te uroczystości od strony artystycznej - powiedział Zbigniew Cierniak, odbierając nagrodę. Statuetkę wręczyli metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” był już nominowany do nagrody TOTUS w 2008 roku, w kategorii "Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej". Nagrody TOTUS promują osoby oraz instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do propagowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. Przyznaje je Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", powołana w 2000 r. przez KEP jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama