Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pamiętamy...

W gliwickiej katedrze obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się już 12 października wieczorem.

W sobotę o 17.00 odbędą się tradycyjnie tzw. Nieszpory papieskie. To nawiązanie do modlitwy, w której Jan Paweł II miał uczestniczyć na gliwickim lotnisku podczas niedoszłej pielgrzymki 15 czerwca 1999 roku. Gdy dotarł dwa dni później, scenariusz spotkania był już inny, zaimprowizowany, zresztą godzina przylotu nie odpowiadała nieszporom.  Podczas krótkiego pobytu papież odmówił wtedy z wiernymi Anioł Pański.

W ramach obchodów XIII Dnia Papieskiego 12 października o 18.00, również w katedrze gliwickiej, bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Eucharystii, która wpisana jest (podobnie jak nieszpory) w program Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń na temat Nowej Ewangelizacji, odbywającego się od 11 do 13 października.

Z kolei w niedzielę 13 października Eucharystii o 12.30 w katedrze w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów przewodniczyć będzie ks. infułat Konrad Kołodziej. 

Natomiast w niedzielę po południu, o 17.00, w Teatrze Nowym w Zabrzu odbędzie się koncert „Wybrzeża pełne ciszy”. To program poetycko-muzyczny, przygotowany pod kierownictwem Zbigniewa Stryja, aktora, zastępcy dyrektora ds. artystycznych zabrzańskiego teatru, z wykorzystaniem poezji Jana Pawła II. Bezpłatne wejściówki są dostępne we wszystkich parafiach w Zabrzu; można spróbować wejść także bez nich, jeśli zostaną wolne miejsca.  

13 października to także dzień zbiórki do puszek. W parafiach diecezji i kraju (także po koncercie w Zabrzu) będzie można wesprzeć finansowo Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która poprzez program stypendialny pomaga zdolnej, a zarazem ubogiej młodzieży. Została ona założona przez Jana Pawła II po jego wizycie w Polsce i jej zadaniem jest przekazywanie młodym ludziom wartości, którym służył papież.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma