Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kursy formacyjne

Lektorzy, ceremoniarze i animatorzy grup ministranckich – te funkcje wymagają przygotowania.

Wkrótce rozpoczyna się kolejna seria kursów formacyjnych, organizowanych przez ks. Jacka Skorniewskiego, duszpasterza ministrantów w ośrodku formacyjnym w Nędzy.

Jako pierwszy rozpocznie się kurs dla lektorów (pierwsze spotkanie odbędzie się od 18 do 20 października). Jest to kurs przeznaczony dla ministrantów w wieku gimnazjalnym i starszych, z predyspozycjami do wyraźnego i pobożnego czytania słowa Bożego podczas liturgii. Obejmuje on pięć spotkań weekendowych i kończy się uroczystą promocją lektorską.

Kurs dla ceremoniarzy (dla uczniów III klasy gimnazjalnej lub szkoły średniej) rozpocznie się 25–27 października i odbywać się będzie przez cztery spotkania weekendowe. Kształci on osoby pomagające w parafii w przygotowaniu i kierowaniu liturgią oraz w przewodzeniu grupom ministranckim, posługującym przy ołtarzu. Ten kurs kończy się uroczystą promocją podczas diecezjalnej pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do Rud.

Na promocję w sanktuarium w Rudach mogą liczyć też ministranci, którzy ukończą kurs dla animatorów (to drugi stopień po kursie dla ceremoniarzy). Jest on przeznaczony dla osób pełnoletnich lub przynajmniej uczących się w szkole średniej, posiadających zdolności pedagogiczne. Ich zadaniem będzie pomoc w prowadzeniu wspólnoty ministranckiej w parafii oraz podczas wyjazdów i rekolekcji. Pierwsze z czterech spotkań weekendowych odbędzie się od 8 do 10 listopada.

Zgłoszenia osób chętnych do udziału w kursach: ks. Jacek Skorniewski,  tel.  32 418 62 62, e-mail: ministranci@gliwice.opoka.org.pl lub za pomocą formularza na stronie www.lso.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy