Nowy numer 20/2022 Archiwum

Trzy dni dla ewangelizacji

Bp Grzegorz Ryś i ks. Piergiorgio Perini będą gośćmi kongresu ewangelizacyjnego w Gliwicach.

Kongres Ruchów i Stowarzyszeń na temat Nowej Ewangelizacji rozpoczyna się w piątek, 11 października i potrwa do niedzieli. – Zapraszam na to wydarzenie wszystkich, bo niesienie Ewangelii to jest misja całego Kościoła, a nie zawsze umiemy lub nie jesteśmy wystarczająco odważni, by to robić. Podczas Kongresu możemy nabrać tej umiejętności, przez poznawanie różnych form ewangelizacji, i odwagi – dzięki zachęcie świadków głoszących Dobrą Nowinę. A do tego możemy to robić razem, we wspólnocie – zachęca ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji d/s Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, która organizuje kongres.

W piątek, pierwszego dnia kongresu, nazwanego modlitewnym, będzie Eucharystia, różaniec i uwielbienie w kościele Chrystusa Króla. Sobota, 12 października będzie dniem konferencyjnym. Tego dnia w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) konferencje wygłoszą (oddzielnie dla świeckich i dla księży) bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i ks. Piergiorgio Perini z Włoch – twórca systemu tzw. parafialnych komórek ewangelizacyjnych. Oprócz tego, w kościele katedralnym, odbędą się też warsztaty ewangelizacyjne prowadzone przez ks. Periniego. Eucharystii w gliwickiej katedrze o godz. 18.00 przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. Dzień zakończy koncert zespołu „Kadosz”.

Trzeci, ostatni dzień nazwany został ewangelizacyjnym. Uczestnicy Kongresu wyjdą na ulice Gliwic, żeby głosić Ewangelię na różne sposoby – przez bezpośrednie rozmowy z przechodniami, happeningi, koncerty czy pantomimy. Wszystko będzie zogniskowane w trzech miejscach – w centrum miasta, w okolicach kościoła Chrystusa Króla i kościoła NMP Matki Kościoła na Sikorniku. O godz. 19.00 planowane jest spotkanie podsumowujące w Centrum im. Jana Pawła II, a o 19.30 ks. dr Marek Dziewiecki wygłosi konferencję nt. zagrożeń duchowych, z akcentem na ideologię gender.  

Tego dnia odbędzie się też spotkanie dla mężczyzn o godz. 16.30, które poprowadzą Andrzej Lewek (koordynuje ruchu Mężczyzn św. Józefa i jest odpowiedzialny za diakonię informacji i mediów w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji diecezji krakowskiej) oraz dr Robert Golej (związany ze Szkołą Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego „En Christo”, lider grupy mężczyzn we Wrocławiu). Dodatkowo jest to także dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie, spotkanie odbędzie się w kościele Wszystkich Świętych.

 

Poniżej szczegółowy program kongresu.


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama