Nowy numer 20/2022 Archiwum

Na zakończenie Roku Wiary

Biskupi metropolii górnośląskiej podsumują duszpasterskie dokonania.

W środę 16 października br. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się "Sympozjum na zakończenie Roku Wiary".

- Zaproszeni biskupi metropolii katowickiej: abp Wiktor Skworc z Katowic, bp Jan Kopiec z Gliwic i bp Andrzej Czaja z Opola poprowadzą sesje, w których krytycznie spojrzą na wydarzenia duszpasterskie podejmowane w ich diecezjach w mijającym Roku Wiary. Dyrektorzy Wydziałów Duszpasterskich zaprezentują to, co było inicjatywami oddolnymi i zaplanowanymi przez kurie biskupie. Księża Profesorowie z Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego poddadzą je konstruktywnej krytyce oraz będą próbowali wyciągać wnioski na przyszłość dla życia tych trzech śląskich diecezji - informuje ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki z Wydziału Teologicznego UO, organizator sympozjum.

Sympozjum rozpocznie się o 10.00 w gmachu Wydziału Teologicznego UO, (ul. Drzymały 1). Wstęp wolny. Będzie możliwość dyskusji i zadawania pytań dotyczących inicjatyw duszpasterskich i aktywności teologicznej w metropolii katowickiej.

 

Plan sympozjum - na następnej stronie

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama