Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na zakończenie Roku Wiary

Biskupi metropolii górnośląskiej podsumują duszpasterskie dokonania.

W środę 16 października br. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się "Sympozjum na zakończenie Roku Wiary".

- Zaproszeni biskupi metropolii katowickiej: abp Wiktor Skworc z Katowic, bp Jan Kopiec z Gliwic i bp Andrzej Czaja z Opola poprowadzą sesje, w których krytycznie spojrzą na wydarzenia duszpasterskie podejmowane w ich diecezjach w mijającym Roku Wiary. Dyrektorzy Wydziałów Duszpasterskich zaprezentują to, co było inicjatywami oddolnymi i zaplanowanymi przez kurie biskupie. Księża Profesorowie z Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego poddadzą je konstruktywnej krytyce oraz będą próbowali wyciągać wnioski na przyszłość dla życia tych trzech śląskich diecezji - informuje ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki z Wydziału Teologicznego UO, organizator sympozjum.

Sympozjum rozpocznie się o 10.00 w gmachu Wydziału Teologicznego UO, (ul. Drzymały 1). Wstęp wolny. Będzie możliwość dyskusji i zadawania pytań dotyczących inicjatyw duszpasterskich i aktywności teologicznej w metropolii katowickiej.

 

Plan sympozjum - na następnej stronie

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma