Nowy numer 21/2018 Archiwum

Nasze znicze na Kresach

Zapłoną na dziesiątkach nekropolii na ziemi drohobyckiej, w Borysławiu, Stryju, Samborze i w Łanowicach. Znak pamięci ze Śląska.

Rozpoczęła się 7. edycja akcji „Podaruj znicz na Kresy”, organizowana przez śląskie koło Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej w Bytomiu. Można je przynosić do Biura Organizacji Pozarządowych (Rynek 26) w godzinach od 9.00 do 16.00. Zebrane znicze zostaną później zawiezione na Kresy i zapalone na tamtejszych cmentarzach. Zbiórka potrwa do 23 października. Z roku na rok w akcję włącza się coraz więcej osób. Organizatorzy liczą nie tylko na mieszkańców Bytomia, ale również na inne śląskie miasta, na organizacje społeczne, szkoły, przedsiębiorstwa czy instytucje kulturalne. Jeśli ktoś chciałby zostać wolontariuszem akcji, może skontaktować się telefonicznie: 32/ 388 33 47.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma