Nowy numer 24/2018 Archiwum

Z ręką na plusie

Duszpasterstwo Akademickie Kopernik zaprasza na rekolekcje s. Bogny Młynarz. Odbędą się od 6 do 9 października u jezuitów w parafii Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach.

"Zaprosiliśmy s. Bognę Młynarz, by podzieliła się swoim „plusem” w życiu jako kobiety, katoliczki, siostry zakonnej, przyjaciółki, powierniczki... Ów „plus” oznacza „więcej”, „bardziej”, „mocniej” i „głębiej”! Tak więc zapraszamy, by wsłuchać się w świadectwo działania Boga w życiu konkretnego człowieka, a to oznacza próbę wyczucia „pulsu” wedle którego bije serce wierzącego. Wiemy, że tym „pulsem” jest puls Serca Bożego, dlatego poprosiliśmy Siostrę Bognę o świadectwo wiary" – pisze na stronie duszpasterstwa o. Robert Więcek, jezuita.

Od niedzieli 6 do środy 9 października o 18.00 sprawowana będzie Eucharystię z nauką rekolekcyjną. W poniedziałek po Mszy przewidziana jest wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek w kaplicy „Wieczernik” wysłuchać będzie można świadectw osób, starających się żyć wiarą na co dzień według klucza „plus”: więcej, bardziej, mocniej, głębiej. W środę ma zawiązać się wspólnota PLUS – wierzących, którzy chcą coś więcej uczynić w wierze i z wiarą. To propozycja nie tylko dla studentów. Planowane jest stworzenie w jej ramach także innych grup, m.in.: młodych małżeństw i „30plus” dla młodych ludzi, którzy skończyli studia, nie wyszli za mąż i nie pożenili się, a chcieliby rozwijać się w wymiarze duchowym i wspólnotowym.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma