Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sukces triathlonistki z Rud

Ewa Bugdoł wygrała w Chinach zawody Pucharu Świata w triathlonie na długim dystansie.

Ewa Bugdoł z Rud, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, wygrała zawody triathlonowego Pucharu Świata na długim dystansie (3 km - pływanie, 80 km - jazda rowerem, bieg na 20 km) w chińskim Weihai nad Morzem Żółtym.

Rok temu zajęła tam trzecie miejsce ze stratą 25,40 min. do triumfatorki Szwajcarki Caroline Steffen (4:31,34). Teraz uzyskała czas lepszy aż o 21 minut (4:36,23). Na drugiej pozycji uplasowała się Caroline Koll z Republiki Południowej Afryki (4:57,07), a na trzeciej - Chinka Wang Dan (5:01,32).

27-letnia aplikantka Ewa Bugdoł, mieszkająca w Rudach, pracuje w gliwickiej Straży Miejskiej od 2009 roku, a tria­th­lon upra­wia wyczy­nowo od 10 lat. W dorobku ma m.in. srebrny medal ­mi­strzostw świata w duath­lo­nie (bieg-rower-bieg) oraz brązowy mistrzostw Europy w triathlonie na długim dystansie. Jest dwukrotną mistrzynią kraju (2010 i 2011).

"Jej postawa może być wzo­rem do naślad­owa­nia dla innych, bo na pewno nie jest łatwo łączyć pracę zawodową z upra­wia­niem wyczy­nowo tak wyma­ga­ją­cego sportu, jakim jest triathlon" - zaznaczono na stronie pracodawcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama