Nowy numer 09/2020 Archiwum

Bieg pamięci księdza Konstantego Damrota

III Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota odbędzie się 28 września w Pilchowicach.

Na tamtejszym niewielkim cmentarzu, przy dzisiejszym Szpitalu Chorób Płuc św. Józefa, znajduje się grób ks. Konstantego Damrota (1841–1895) – kapłana, nauczyciela, pisarza i poety. W Pilchowicach uczył języka polskiego w seminarium nauczycielskim, do tej miejscowości powrócił po przejściu na emeryturę i zamieszkał w klasztorze bonifratrów. 

Bieg im. ks. Damrota jest cykliczną imprezą rekreacyjno-sportową, od lat odbywającą się na terenie Pilchowic. Od 2011 roku w organizacji biegu w jego nowej formule współuczestniczą: Urząd Gminy Pilchowice i Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Trasy poprowadzone zostały w okolicach stadionu LKS „Victoria” Pilchowice, na którym odbywa się oficjalna część imprezy.

Program zawodów:

  • godz. 9.30–10.00 - weryfikacja i wydawanie numerów startowych
  • godz. 10.00–10.15 – część oficjalna
  • godz. 10.15–10.30 – bieg najmłodszych do lat 7 (200m)
  • godz. 10.30–10.50 – bieg Vipów i samorządowców (600m)
  • godz. 10.50–11.20 – bieg główny (4200m)
  • ok. godz. 11.30 – dekoracja zwycięzców.

Dokumenty dotyczące biegu (regulamin, oświadczenie, zezwolenie na udział i karta zgłoszeń) znajdują się na stronie: http://pilchowice.pl/iii-bieg-uliczny-im-ks-konstantego-damrota/.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama