Nowy numer 2/2021 Archiwum

Iskra pójdzie przez cały świat

Modlitwa rozpocznie się dokładnie o godzinie 15.00, 28 września, w jedności z modlącymi się w różnych miejscach na świecie. W tę wspólną koronkę na ulicach miast włączają się Tarnowskie Góry, Gliwice Łabędy, Zabrze Rokitnica i Lubliniec.

Koronka do Bożego Miłosierdzia ulicami miast na całym świecie odbędzie się po raz szósty. Mieszkańcy Tarnowskich Gór już po raz drugi przyłączą się do tej niezwykłej inicjatywy. W tym roku wszyscy, którzy chcą i mogą, są zaproszeni do udziału w modlitwie przy parafiach. Młodzież salezjańska i z pobliskich szkół ma zebrać się w sercu miasta - na rynku przed ratuszem, by dać świadectwo swojej wiary, a także poprzez swoją modlitwę zapalić iskrę w innych do odmawiania tej koronki. Modlitwa będzie również przy krzyżach obok kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła oraz przy kościele Matki Bożej Królowej Pokoju.

W Zabrzu natomiast modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego odbędzie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. Podobnie jak przed rokiem zaproponowane zostały dwa miejsca spotkania - przy kapliczce Matki Bożej Bolesnej przy ul. Krakowskiej oraz przy skrzyżowaniu ulic Dulęby z Krakowską. Mieszkańcy dzielnicy mogą również zorganizować modlitwę w innych bezpiecznych miejscach.

W Gliwicach Łabędach za modlitwę o Miłosierdzie Boże odpowiedzialny jest oddział Akcji Katolickiej działający w parafii św. Jerzego. Wierni spotykają się przy krzyżach - na skrzyżowaniu ulic Strzelców Bytomskich i ul. Kolejowej oraz na placu przy kościele św. Jerzego.

Natomiast w Lublińcu w ogólnoświatową modlitwę włącza się oblacka parafia św. Stanisława Kostki. I zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy pod krzyżem oblackim przy rondzie Jana Pawła II.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama