Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzyń, dzyń - Rudy

Pierwsza diecezjalna rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pokornej odbędzie się w najbliższą sobotę 28 września. Specjalne zaproszenie skierowane jest do miłośników dwóch kółek z Opolszczyzny.

Rowerzyści diecezji gliwickiej „pozazdrościli” sąsiadom z diecezji opolskiej  i postanowili zorganizować u siebie własną diecezjalną pielgrzymkę rowerową. Dziękczynienie za opiekę na szlakach ogłosi brzmienie rowerowych dzwonków.

– W nawiązaniu do corocznej pielgrzymki rowerowych zapaleńców, zjeżdżających się na Górę Świętej Anny wraz z podmuchami pierwszych wiosennych wiatrów, postanowiliśmy zainicjować podobne wydarzenie w naszej diecezji – informuje Karol Zurek z parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach, jeden z organizatorów.

Skoro wiosną celem jest Góra Świętej Anny,  zadecydowano, że u nas pielgrzymka odbywać się będzie jesienią, na zakończenie sezonu.

– Cel pielgrzymki nie mógł być inny niż sanktuarium w Rudach. Zaprosiliśmy środowiska rowerowe z Opolszczyzny,  ponieważ sami gościmy co roku na Górze Świętej Anny, dojeżdżając z górnośląskiej aglomeracji. Dodatkową atrakcję ma stanowić możliwość osobistego spotkania z uczestnikami wypraw rowerowych na Syberię, do Fatimy oraz Wilna. Oczywiście najważniejszym punktem programu będzie Eucharystia i wspólna modlitwa z dziękczynieniem za mijający sezon rowerowy – wyjaśnia Karol Zurek.

Program pielgrzymki:

  • Godz. 11.00 – rejestracja grup oraz indywidualnych pielgrzymów
  • Godz. 12.00 – Eucharystia
  • Godz. 13.15 – spotkanie integracyjne z udziałem uczestników wypraw rowerowych
  • Godz. 14.00 – nabożeństwo przed obrazem Matki Bożej i błogosławieństwo.

Dzyń, dzyń - Rudy  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama