Nowy numer 4/2023 Archiwum

Czas na muzykę

Wspaniałe utwory wielu wykonawców - w kościołach (i nie tylko) odbywają się ważne koncerty. Przedstawiamy aktualne propozycje w Rudach, Zabrzu i Tarnowskich Górach.

W sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach od maja trwa cykl „Muzyka w Starym Opactwie”. Przed nami jeszcze dwa koncerty. 22 września o 17.00 na organach zagra  Mariola Brzoska (Zawada Książęca, Gliwice), a 20 października, również o 17.00, wystąpi Zespół Kameralny Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberoku ze Słowacji: Miriam Žiarna (sopran), Blanka Pavlovičowá (skrzypce), Rastislav Adamko (skrzypce) i Zuzana Zahradniková (pozytyw).

Od początku września odbywa się XVIII Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego. W programie pozostało jeszcze sześć koncertów. Najbliższy, 14 września o 19.00, odbędzie się w kościele św. Jadwigi na Pormebie. Wystąpi wtedy Chór Kameralny „Slavica Musa” z Knurowa i Martin Jakubík z Czech. 15 września o 17.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP wystąpi Stanislav Šurin ze Słowacji, 21 września o 19.00 w kościele św. Teresy w Mikulczycach – Jiří Chlum z Czech, 22 września o 18.00 w kościele św. Józefa – Maurizio Corazza z Włoch, 27 września o 19.00 w kopali Guido – Bogdan Narloch z Koszalina, a 28 września o 19.00 na ostatnim koncercie festiwalu, który odbędzie się w kościele Wniebowzięcia NMP w Biskupicach – Bogdan Narloch i Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti”.

Natomiast 14 września rozpoczyna się 10. edycja Tarnogórskich Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncerty odbywają się o 18.00 w kościele ewangelickim na rynku. 14 września wystąpią: zespół Parnassos, Octava Ensemble, Gambasada; 21 września: Jolanta Sosnowska (skrzypce barokowe), Marietta Kruzel-Sosnowska (organy), 28 września: Ewelina Bachul (organy), zespół „Musica Graziosa”; 5 października: Ernest Wally (organy); 12 października: Mariola Brzoska (organy), duet gitarowy braci Kudełka; 19 października: Ireneusz Wyrwa (organy), Kwintet Śląskich Kameralistów.

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy