Nowy numer 21/2018 Archiwum

Brat Peregryn odwiedza dzieci

1 września do furty klasztoru franciszkanów w Zabrzu zadzwonił misiek Marian Wasiek.

Poprosił o przyjęcie do Zakonu Braci Mniejszych. "Ojciec Gwardian zgodził się, by misiek zasilił szeregi franciszkańskie w zabrzańskiej wspólnocie" - czytamy na stronie internetowej franciszkanów, gdzie umieszczone zostało zdjęcie nietypowego kandydata.

Niestety pojawił się pewien problem, bo w klasztorze nie było już wolnych pokoi. Dlatego bracia zdecydowali, że w drodze wyjątku nowy współbrat będzie mieszkał poza klasztorem.

W każdą niedzielę jedno z dzieci może zabrać miśka na tydzień do domu. W czasie mszy o 10.30, z przyniesionych przez dzieci obrazków, zostanie wylosowany jeden. Jego autor(ka) będzie gościć u siebie w domu brata miśka do następnej niedzieli.

Misiek Marian Wasiek ma już habit zakonny, a w niedzielę 8 września w czasie mszy o 10.30 otrzymał zakonne imię brat Peregryn, czyli "ten, który wędruje".

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma