Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katecheza nie jest samotną wyspą

Do wprowadzania nowego stylu życia i wydobywania z młodego człowieka dobra oraz prawdy zachęcał nauczycieli i katechetów bp Gerard Kusz.

Wezwanie do Ducha Świętego rozpoczęło inaugurację nowego roku szkolno-katechetycznego w kościele katedralnym w Gliwicach. Tam, 7 września bp Gerard Kusz przewodniczył Mszy świętej dla katechetów, duchownych i świeckich. – Jesteście Bożymi sługami we wprowadzaniu nowego stylu życia. W centrum waszych działań znajduje się młody człowiek, którego dopiero trzeba ukształtować – powiedział.

Zgromadzeni w katedrze gliwickiej usłyszeli słowa pełne wiary w przyszłość. Bp Gerard Kusz zachęcał ich do podjęcia postawionego przed nimi trudnego zadania. Celem ich niełatwej w dzisiejszych czasach pracy jest wydobycie z młodego człowieka dobra i prawdy, których istnienia sam często jest nieświadomy.

– Jesteśmy całością złożoną z wielu elementów i cokolwiek czynimy, inni odczuwają tego skutki. Katecheza nie jest w życiu człowieka samotną wyspą, ani katecheci na tej wyspie nie są odseparowani od innych. W szkole tworzymy archipelag – przekonywał bp Kusz w homilii skierowanej do katechetów i nauczycieli.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama