Nowy numer 33/2018 Archiwum

Katecheza nie jest samotną wyspą

Do wprowadzania nowego stylu życia i wydobywania z młodego człowieka dobra oraz prawdy zachęcał nauczycieli i katechetów bp Gerard Kusz.

Wezwanie do Ducha Świętego rozpoczęło inaugurację nowego roku szkolno-katechetycznego w kościele katedralnym w Gliwicach. Tam, 7 września bp Gerard Kusz przewodniczył Mszy świętej dla katechetów, duchownych i świeckich. – Jesteście Bożymi sługami we wprowadzaniu nowego stylu życia. W centrum waszych działań znajduje się młody człowiek, którego dopiero trzeba ukształtować – powiedział.

Zgromadzeni w katedrze gliwickiej usłyszeli słowa pełne wiary w przyszłość. Bp Gerard Kusz zachęcał ich do podjęcia postawionego przed nimi trudnego zadania. Celem ich niełatwej w dzisiejszych czasach pracy jest wydobycie z młodego człowieka dobra i prawdy, których istnienia sam często jest nieświadomy.

– Jesteśmy całością złożoną z wielu elementów i cokolwiek czynimy, inni odczuwają tego skutki. Katecheza nie jest w życiu człowieka samotną wyspą, ani katecheci na tej wyspie nie są odseparowani od innych. W szkole tworzymy archipelag – przekonywał bp Kusz w homilii skierowanej do katechetów i nauczycieli.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma