Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzież wybiera się do Rud

Piesza nocna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pokornej rozpocznie się 13 września o północy.

Rozpocznie się w gliwickiej katedrze w piątek 13 września o północy, ale już od  22.30 w katedrze będzie trwała modlitwa uwielbienia, śpiewy i świadectwa.

Hasłem przewodnim pielgrzymowania będą słowa z Ewangelii św. Mateusza:  „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28, 19). Celem jest wzbudzenie ducha misyjnego w młodych, aby z odwagą świadczyli o swojej wierze tam, gdzie na co dzień żyją - informuje ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Osoby nie biorące udziału w nocnej pielgrzymce zachęca do przyjazdu do Rud 14 września i obecności na Mszy Świętej.

Na pielgrzymkę zapisywać można się u swoich duszpasterzy, dekanalnych duszpasterzy młodzieży lub w katedrze przed rozpoczęciem (recepcja będzie czynna od 22.30). Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł, zaś powrót dwoma podstawionymi autokarami - 2 zł, płatne przy wejściu do autokaru. Należy zabrać ze sobą odpowiedni do pogody strój, napoje i jedzenie. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w pielgrzymce tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania latarki i kamizelki odblaskowej koloru pomarańczowego lub żółtego .

- Trasa prowadzi z katedry gliwickiej przez Ostropę, gdzie jest pierwszy postój. Drugi postój mamy w Smolnicy, skąd wyruszamy do Pilchowic, gdzie zatrzymujemy się we wczesnych godzinach rannych. Z Pilchowic bezpośrednio drogą asfaltową dochodzimy do Rud od strony Przerycia, czyli parku cysterskiego. W sumie zajmuje to około ośmiu godzin - wyjaśnia ks. Adam Laszewski, pilot pielgrzymki.

Przewidzianych jest sześć grup pielgrzymkowych:

  • żółta - ks. Adam Fabiańczyk (Gliwice)
  • niebieska - Adam Jasiurkowski (Gliwice, Pyskowice)
  • zielona - ks. Piotr Lewandowski (Bytom i Gliwice)
  • czerwona - ks. Sławek Młodzik (Zabrze i Lubliniec)
  • pomarańczowa - ks. Krystian Bula (Kuźnia Raciborska, Rudy)
  • czarna - ks. Dariusz Janowski (Tarnowskie Góry, Woźniki Toszek)

Plan pielgrzymki:

godz. 22.30, katedra gliwicka - modlitwa uwielbienia, śpiewy i świadectwa

godz. 24.00  -  wprowadzenie do pielgrzymki i wyjście na trasę

Na postoju w Ostropie odbędzie się przedstawienie ewangelizacyjne w wykonaniu grupy teatralnej z Mikołowa.

godz. 9.30 , sanktuarium w Rudach -  Msza św. a po niej modlitwa w kaplicy Matki Bożej  Pokornej.

godz. 11.30 - odjazd autobusów. Autobus 1: trasa Rudy - Gliwice pl. Piastów, autobus 2:  Rudy – Gliwice Sośnica – Zabrze Goethego.

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama