Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czas 
na ewangelizację


– Wspólnota, która zasklepia się w sobie i nie wychodzi 
na zewnątrz, prędzej czy później umiera – mówił 
bp Jan Wieczorek do przedstawicieli Ruchu Światło–Życie.


W pierwszą niedzielę września do gliwickiej katedry przyjechali uczestnicy tegorocznych oaz dla dzieci, młodzieży i rodzin. Eucharystii przewodniczył 
bp Jan Wieczorek, który w homilii mówił 
o konieczności ewangelizacji, otwartego i odważnego przyznawania się do Chrystusa i Jego Ewangelii. W rozważanie włączył stare piosenki oazowe: „My jesteśmy na ziemi światłem Twym” i „W drogę z nami wyrusz, Panie”.

Gdy je zaintonował, cała katedra wypełniła się wieloma głosami. – Jestem zadowolony z rekolekcji, które prowadziłem. Że się udało, że tyle młodych ludzi przeżyło ten czas z Bogiem, we wspólnocie Kościoła. Liczba uczestników na wszystkich turnusach była w tym roku porównywalna do lat poprzednich, więcej było dzieci – mówi ks. Marek Olekszyk, diecezjalny moderator Ruchu Światło–Życie.
– Rekolekcje to jest podstawa formacji i trochę nas martwi, że są niedoceniane – mówi Aleksandra Jóźwik z Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi ruchu. Z obliczeń wynika, że w rekolekcjach wyjazdowych organizowanych przez DK diecezji gliwickiej uczestniczyło zaledwie ponad 
20 proc. małżeństw. – To nie jest chyba tylko kwestia finansowa, bo proponowaliśmy dofinansowanie. Rekolekcje są po prostu wysiłkiem. Ale zawsze ci, którzy po jakimś dłuższym czasie decydują się na wyjazd, żałują, że tak późno zaczęli – podkreśla.
W tegorocznych rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży w 10 turnusach organizowanych przez naszą diecezję wzięło udział około 300 osób. W rekolekcjach Domowego Kościoła z diecezji gliwickiej przez cały rok uczestniczyły 53 małżeństwa, część z nich na turnusach organizowanych przez inne diecezje.
Podczas dnia wspólnoty w gliwickiej katedrze przekazana została także posługa par w rejonach bytomskim i tarnogórskim. W bytomskim przejęli ją Mariola i Andrzej Wałęgowie, a w tarnogórskim Anna i Rafał Blazowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma