GN 32/2018 Archiwum

Folklor w różnych stron świata

Jutro rozpoczyna się międzynarodowy festiwal studencki. W sobotę występy w muszli koncertowej w bytomskim Parku Miejskim im. Franciszka Kachla.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest jedyną tak dużą tego typu imprezą kulturalną na Śląsku. Gospodarzem spotkania jest Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” działający przy Uniwersytecie Śląskim. W ciągu 26 lat wystąpiło na nim w sumie 230 zespołów z różnych stron świata, m.in. z Indonezji, Cypru, Macedonii, Węgier, Meksyku, Indii, Kenii i Malezji. Co roku w imprezach festiwalowych uczestniczy około 25 tysięcy mieszkańców regionu.

W programie są barwne parady ulicami miast, występy plenerowe, koncertów w teatrach oraz spotkania wieczorne w klubach studenckich. W tym roku wystąpią zespoły m. in. z Rosji, Niemiec, Portugalii, Indii, Beninu i oczywiście Polski. Ich występy będzie można podziwiać w Bytomiu, Koszęcinie, Tarnowskich Górach, Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie.

Festiwal potrwa do 8 września, szczegółowe informacje na: www.festiwal.us.edu.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma