Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rywalizowali przy szachownicach

Na kilkunastu stolikach szachowych przez pięć dni toczyli pojedynki uczestnicy ósmej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „Memoriał im. Henryka Karnówki”.

W turnieju wzięło udział blisko 40 uczestników. W kategorii open wygrał Janusz Raszka z Gliwic, wśród juniorów młodszych (do lat 14) najlepszy był Łukasz Domański z Akademii Szachowej w Gliwicach, a wśród starszych (do lat 18) zwyciężył Jędrzej Błaszczak z KS CARBO w Gliwicach.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Szachowe "Strzybniczanka" w Tarnogórskim Centrum Kultury razem z Urzędem Miejski w Tarnowskich Górach i cieszył się dużym zainteresowaniem. Najstarszy zawodnik memoriału miał 67, a najmłodszy 8 lat.

W tym mieście zainteresowanie szachami wzrosło dzięki Dariuszowi Świerczowi, pochodzącemu z Tarnowskich Gór najmłodszemu w historii polskiemu szachowemu arcymistrzowi. W 2012 roku reprezentował nasz kraj  na olimpiadzie szachowej w Stambule, a w Mariborze zdobył złoty medal na mistrzostwach świata juniorów do 18 lat. Najwyższe w dotychczasowej karierze, drugie miejsce w rankingu polskich szachistów osiągnął 1 sierpnia 2013 roku z wynikiem 2654 punktów. Dariusz Świercz spotkał się z uczestnikami turnieju w Tarnowskich Górach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma