Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wzorem szynwałdzkich haftów

Muzeum w Gliwicach zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia do w Willi Caro.

Oryginalne hafty dawnych mieszkańców Schönwaldu (dzisiejszego Bojkowa, dzielnicy Gliwic) stały się inspiracją dla zorganizowania warsztatów dla dzieci od 7 lat i osób dorosłych. Odbędą się one w sobotę 24 sierpnia o 10.00 i 12.00 w Willi Caro przy ul. Dolnych Wałów. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 32 335 44 03.

"Wykorzystując szablony z motywami zaczerpniętymi wprost z szynwałdzkich haftów tworzyć będziemy własne, niepowtarzalne kompozycje na kolorowym brystolu. W  ramach warsztatów,  prowadzonych przez Katarzynę Hajok-Bierkowską i Małgorzatę Jabłońską z Pracowni Działań Artystycznych i Projektowych dowiemy się, jak budować atrakcyjne wizualnie układy o różnym stopniu uporządkowania. Poznamy także zasady związane z symetrią i repetycją – charakterystycznymi dla  ornamentyki ludowej, ale znajdującymi zastosowanie zarówno we współczesnej sztuce,  jak i wzornictwie – czytamy w zaproszeniu.

W Willi Caro do października czynna jest wystawa pt. „Schönwald – wieś z przeszłości”, na której można poznać bogatą, ale i tragiczną historię miejscowości, w której dziejach jest wiele rzeczy wyjątkowych. Jej otwarciu w czerwcu towarzyszyła promocja książki o tym samym tytule, autorstwa Joanny Oczko i Bożeny Kubit.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama