Nowy numer 3/2021 Archiwum

Oaza ciągle żywa

W różnych miejscach Polski odbywają się rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło-Życie diecezji gliwickiej.

Od 17 lipca do 2 sierpnia w Babicach (dekanat Kuźnia Raciborska) odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia. Wzięło w nich udział 18 licealistów, którzy przeszli już wcześniejszy etap formacji w Ruchu Światło–Życie. Moderatorem oazy był ks. Piotr Golus, wikary parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, którego wspierało 7 animatorów.

– Rekolekcje II stopnia tematycznie związanie są z Exodusem, czyli wyjściem Izraela z niewoli egipskiej. Młodzi odkrywali swoją wewnętrzną niewolę, zastanawiali się, co im utrudnia podjąć decyzję nowego życia w Bogu. Momentem szczytowym był nocny exodus na wzór Izraela, czyli pobudka w środku nocy, spożycie w pośpiechu Paschy i przejście nad wodę. Tam miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Exodus zakończyła Eucharystia o świcie – wyjaśnia ks. Piotr Golus.

Ruch Światło–Życie diecezji gliwickiej organizuje w tym roku 10 turnusów oazy dla dzieci i młodzieży, w których bierze udział około 300 osób. Oaza w Babicach jest jedyną, która odbywa się na terenie diecezji, pozostałe w innych miejscowościach w Polsce. Oprócz tego rekolekcje organizuje Domowy Kościół, rodzinna gałąź ruchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama