GN 28/2018 Archiwum

Oaza ciągle żywa

W różnych miejscach Polski odbywają się rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło-Życie diecezji gliwickiej.

Od 17 lipca do 2 sierpnia w Babicach (dekanat Kuźnia Raciborska) odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia. Wzięło w nich udział 18 licealistów, którzy przeszli już wcześniejszy etap formacji w Ruchu Światło–Życie. Moderatorem oazy był ks. Piotr Golus, wikary parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, którego wspierało 7 animatorów.

– Rekolekcje II stopnia tematycznie związanie są z Exodusem, czyli wyjściem Izraela z niewoli egipskiej. Młodzi odkrywali swoją wewnętrzną niewolę, zastanawiali się, co im utrudnia podjąć decyzję nowego życia w Bogu. Momentem szczytowym był nocny exodus na wzór Izraela, czyli pobudka w środku nocy, spożycie w pośpiechu Paschy i przejście nad wodę. Tam miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Exodus zakończyła Eucharystia o świcie – wyjaśnia ks. Piotr Golus.

Ruch Światło–Życie diecezji gliwickiej organizuje w tym roku 10 turnusów oazy dla dzieci i młodzieży, w których bierze udział około 300 osób. Oaza w Babicach jest jedyną, która odbywa się na terenie diecezji, pozostałe w innych miejscowościach w Polsce. Oprócz tego rekolekcje organizuje Domowy Kościół, rodzinna gałąź ruchu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma