Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pielgrzym duchowy

Propozycja dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

Pielgrzymowanie to starożytny zwyczaj w Kościele. Uczestniczą w nim zarówno idący, jak i gospodarze przyjmujący na nocleg oraz wszyscy, którzy pielgrzymów prosili o modlitwę.

Zbliża się termin XXI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 15 do 17 sierpnia. Przebiegać będzie pod hasłem: "Być solą ziemi". Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, wraz z MANHU – chrześcijańskim serwisem z audiobookami – jest inicjatorem projektu pod nazwą „Pielgrzym duchowy”. Autorzy tej inicjatywy ewangelizacyjnej chcą rozszerzyć grono pojawiających się w ostatnich latach tzw. pielgrzymów duchowych. Chodzi o osoby, które modlą się za będących w drodze, mogą autokarem przyjechać na Eucharystię w dniu wejścia pielgrzymów na Jasną Górę i otrzymują znaczek „Pielgrzym duchowy”. Propozycja polega na umożliwieniu wysłuchania każdego dnia pielgrzymki konferencji zbieżnej z tematyką rozważań pielgrzymkowych. Konferencje będzie można znaleźć na stronie: manhu.pl.

Celem projektu jest dotarcie do dwóch grup adresatów – tych idących pieszo na Jasną Górę oraz do "pielgrzymów duchowych". W ostatnim dniu pielgrzymki ci pierwsi będą mogli kupić płytę CD z tematami pielgrzymkowych konferencji, dotyczących sakramentów chrześcijańskiego wtajemniczenia. Natomiast "pielgrzymi duchowi" będą mogli wysłuchać tych konferencji na bieżąco. Więcej na stronie sekcji: www.ne.kuria.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma