Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Joachim Skorupa

W wieku 84 lat w niedzielę w Wiśniczu zmarł ks. Joachim Skorupa, emerytowany proboszcz parafii w Kochcicach.

Urodził się 22 maja 1929 roku w Katowicach. Pochodził z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, a po podziale z parafii Chrystusa Króla w Katowicach. Świecenia kapłańskie przyjął 28 czerwca 1953 roku w Krakowie.

Posługiwał m.in. w parafiach: św. Józefa w Załężu, św.  Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie, św. Antoniego w Katowicach Dąbrówce Małej, Wniebowzięcia NMP w Biertułtowach, św. Jana Chrzciciela w Tychach, św. Jadwigi w Katowicach Szopienicach i św. Bartłomieja w Bieruniu Starym.

Od września 1966 roku był administratorem kuracji w Kochcicach, a od 1969 roku, od utworzenia w jej miejsce samodzielnej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa  - jej proboszczem (do sierpnia 2000 roku).

Zmarł w niedzielę  21 lipca w Domu Kapłana w Wiśniczach.

Eksporta w Kochcicach odbędzie się w 24 lipca o godz. 16.00, a pogrzeb, któremu przewodniczyć będzie bp Gerard Kusz, 25 lipca o 11.00, również w Kochcicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma