GN 28/2018 Archiwum

Obóz z ojcami białymi

- To będzie czas wspólnego poznawania Afryki - zaprasza Jacek Klose ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki.

Obóz misyjny prowadzony przez ojców ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki po raz pierwszy zostanie zorganizowany na terenie diecezji opolskiej, w Jasionej niedaleko Góry św. Anny.

W Polsce ojcowie biali mają swój dom w pobliżu Lublina, a to spory kawałek od Opolszczyzny, mimo to dość często goszczą w naszych parafiach i szkołach, opowiadając o afrykańskich krajach, ludziach, zwyczajach, kulturze, wierze. Wszędzie, gdzie się pojawiają, wprowadzają radosną atmosferę, chętnie odpowiadają na setki różnorodnych pytań.

– Na obóz misyjny zapraszamy chłopaków z całej Polski, którzy ukończyli 18. rok życia i są zainteresowani misjami w Afryce – wyjaśnia Jacek Klose ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki, współorganizator obozu w Jasionej.

Obóz poprowadzą: o. Otto Katto, misjonarz pochodzący z Ugandy, oraz o. Marcin Perfikowski, pochodzący z Polski misjonarz pracujący w Mozambiku. Zatem informacje o Afryce i pracy misyjnej będą przekazywane z pierwszej ręki.

W programie 6-dniowego spotkania, od 23 do 28 lipca, będą zarówno pogadanki, opowieści, konkurs wiedzy o Afryce, poznawanie okolicy, jak i wspólna modlitwa. – Planujemy również warsztaty jednego z języków afrykańskich. Chcemy uczestników obozu nauczyć podstawowych słówek czy krótkich modlitw – opowiada Jacek Klose.

Ojcowie biali przyjmują zapisy do 17 lipca (tel. 81 746 79 85).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma