Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czas na zwiedzanie opactwa

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zaprasza do środka.

Osoby indywidualne mogą zwiedzać Stare Opactwo w niedziele, a grupy w tygodniu lub po wcześniejszym umówieniu w dogodnej porze.

Zwiedzanie indywidualne odbywa się we wszystkie niedziele lipca od 13.30 do 17.30. Terminy późniejsze będą podawane na stronie internetowej opactwa. Bilet normalny kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł, a dzieci do lat 6 pod opieką mają wstęp wolny.

Do środka wchodzi się przez bramę od strony stawu, przez dziedziniec B. Do zobaczenia są architektura opactwa, kapitularz, krużganki, skarbiec cysterski (droga krzyżowa, malarstwo tablicowe, portrety opatów), pisanki z całego świata i sala muzyczna.

Zwiedzanie dla grup możliwe jest od poniedziałku do piątku od 8.30 do 16.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i trasy zwiedzania. Formularz  zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: www.rudy-opactwo.pl w zakładce „Oferta zwiedzania”. Tam też podane są ceny usług przewodnika. Jest możliwość oprowadzenia grupy w języku niemieckim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma