Nowy numer 23/2021 Archiwum

Bóg jest w zasięgu

Z początkiem wakacji rusza ogólnopolska akcja ewangelizacyjna w miejscowościach wypoczynkowych. Na plakatach odpoczywający znajdą informacje o najbliższym kościele i godzinach Eucharystii. Będą też mogli posłuchać rekolekcji czy rozważań w pociągu albo na plaży.

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej, razem z MANHU – chrześcijańskim serwisem z audiobookami, jest inicjatorem ogólnopolskiej wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej, skierowanej do urlopowiczów korzystających z urządzeń mobilnych, jak smartfony, tablety. Zachęca do korzystania z nagrań rekolekcji oraz tekstów formacyjnych, które będą dostępne za darmo wszędzie tam, gdzie jest zasięg bezprzewodowego internetu – w domach wczasowych, hot-spotach, pociągach czy autobusach.

W ramach akcji "JESTEM w zasięgu [~ Bóg]" w parafiach miejscowości wypoczynkowych i domach wczasowych pojawiły się plakaty z informacjami o najbliższym kościele oraz godzinach odprawiania Eucharystii. A także mobilnych serwisach chrześcijańskich, które zapewnią dostęp do tekstów formacyjnych i wiadomości (portal m.wiara.pl) oraz do wartościowych rekolekcji i rozważań w formie audiobooków (serwis manhu.pl). Poza tym zaproszenia do udziału w lokalnych wydarzeniach ewangelizacyjnych, koncertach i spotkaniach organizowanych tego lata w górach i nad morzem.

Ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji, zauważa, że nowe technologie podsuwają wiele pomysłów na działania ewangelizacyjne. – Wykorzystując to, z czego ludzie aktualnie korzystają, co jest im bliskie i co działa na ich wyobraźnię, przekazujemy dobrą nowinę, że Bóg czeka zawsze tuż obok, także dzisiaj – przekonuje.

Akcja potrwa do końca sierpnia. Swoim zasięgiem obejmuje miejscowości wypoczynkowe, m.in.: Karkonoszy, Beskidów, Pienin, Bieszczad, Mazur i prawie całego Pomorza. Włączyło się w nią 11 diecezji, szkoły nowej ewangelizacji, a także Ruch Światło–Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama