Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wyprawa alternatywna

Za rowerzystami z Kokotka na Syberię wyjechał autobus.

W środę o 21.00 bp Jan Wieczorek, honorowy członek NINIWA Teamu, przewodniczył Eucharystii przed wyjazdem autokarowej wyprawy alternatywnej z Kokotka na Syberię. 25 uczestników połączy się u celu z jadącymi od 3 maja rowerzystami. Bp Jan Wieczorek w homilii mówił o wsparciu Aniołów Stróżów. Poświęcił także krzyż procesyjny, ufundowany przez biskupa sosnowieckiego w prezencie dla wspólnoty w Wierszynie.

Przejazd autokarowy ma trwać 9 dni! Pierwszą granicę z Ukrainą udało się pokonać bez większych problemów. Zgodnie z planem do innego autokaru przepakowane zostały bagaże oraz wszystkie dary, jakie uczestnicy wyjazdu wiozą ze sobą dla Polaków mieszkających w Wierszynie. Gorzej było na granicy z Białorusią, gdzie grupa spędziła siedem godzin i trzeba było udostępnić celnikom do wglądu cały przewożony bagaż.

Wyprawa alternatywna   Eucharystii w kościele parafialnym w Kokotku przed wyjazdem na Syberię przewodniczył bp Jan Wieczorek niniwateam.pl 24-osobowy rowerowy NINIWA Team wyruszył z Kokotka k. Lublińca 3 maja. Wyprawa planowana jest do 18 lipca. Przewodzi jej o. Tomasz Maniura, oblat, a intencją jest Polska.

Po uroczystościach 100-lecia kościoła w Wierszynie wszyscy razem – rowerzyści i autokarowcy – wrócą do Polski.

Codzienne relacje z rajdu, multimedia i ciekawostki można znaleźć na oficjalnej stronie wyprawy www.niniwateam.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama