Nowy numer 33/2018 Archiwum

W poniedziałek 24 godziny non stop

W intencji Rosji – rowerzyści NINIWA Team-u podejmują kolejne wyrzeczenie.

Rozpoczyna się ostatni etap trwającej już prawie dwa miesiące „Wyprawy 2013. Polska – Syberia”. Na koniec 8 tygodnia, w niedzielę 23 czerwca, rowerzyści mieli na koncie niespełna 7000 km dystansu i odpoczywali w Krasnojarsku przed czekającym ich nazajutrz ostrym sprawdzianem! – informuje Krzysztof Zieliński, rzecznik wyprawy. - Grupa zaplanowała hardcorowy początek tygodnia – 24-godzinny dystans w poniedziałek w intencji Rosji! Rowerzyści wstaną o północy (godz. 18.00 naszego czasu), by ruszyć w drogę i zatrzymać się ponownie dopiero po całej dobie jazdy. Sensem tego dodatkowego wysiłku nie są kolejne rekordy kilometrów, ale trud i wysiłek w ważnej intencji.

„24 uczestników, 24 godziny, 24 czerwca... Od godziny 18.00 polskiego czasu (23 czerwca - przyp. red.) prosimy o wytężoną modlitwę. Najlepiej co najmniej podwójną w stosunku do tego co do tej pory! Postanowiliśmy rozpocząć 24-godzinny dystans w intencji Rosji. Dlaczego? Już Matka Boska w Fatimie bardzo wyraźnie prosiła o modlitwę za Rosję, za jej nawrócenie. Wiadomo, że Rosja jest balszoim (wielkim) krajem, więc i ofiara trudu musi być ogromna, a dystans wielki. Obudzimy się o północy, 15 minut później rozpoczniemy dzień Mszą świętą i w drogę (…) Mamy zatem zadanie dla tych wszystkich, którzy czytają relacje. Prosimy o ostrzejszą modlitwę. 2 razy tyle, co zwykle! I druga prośba: otwórz Biblię i przeczytaj 21 i 22 rozdział Apokalipsy św. Jana” – pisze o. Tomek Maniura, szef wyprawy.

Jeden ze znaków rozpoznawczych   Jeden ze znaków rozpoznawczych www.niniwateam.pl W ten sposób NINIWA Team rozpocznie ostatni odcinek przed dotarciem do celu wyprawy, czyli Wierszyny, polskiej wioski k. Irkucka, gdzie świętować będzie stulecie tamtejszego kościoła. Być może uda im się tam dotrzeć znacznie wcześniej, niż planowali, być może nawet w najbliższym tygodniu.

Przypomnijmy: 24-osobowy NINIWA Team wyruszył na rowerach z Kokotka k. Lublińca 3 maja. Wyprawa planowana jest do 18 lipca. Przewodzi jej o. Tomasz Maniura, oblat, a intencją jest Polska.

Codzienne relacje z rajdu, multimedia i ciekawostki można znaleźć na oficjalnej stronie wyprawy www.niniwateam.pl.

PS. Udało się! Szczegóły na stronie NINIWA Teamu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma