Nowy numer 21/2018 Archiwum

Katecheci w Rudach

Kilkudziesięciu katechetów przyjechało 22 czerwca do Rud na tradycyjną pielgrzymkę kończącą rok szkolno-katechetyczny.

Mszy przewodniczył ks. inf. Konrad Kołodziej, koncelebrowali ks. Tadeusz Hryhorowicz oraz ks. Adam Spałek z wydziału katechetycznego gliwickiej kurii.

- Wasza niełatwa praca jest w Kościele służbą. Niech Bóg da wzrost temu, co przez cały rok posialiście w sercach dzieci i młodzieży – powiedział w homilii ks. Kołodziej. Podkreślił, że po wielu miesiącach ciężkiej pracy każdy nauczyciel i katecheta zasługuje na wakacyjny wypoczynek. – Niech Bóg wam błogosławi, abyście za dwa miesiące mogli ponownie podjąć wasze zadania – zakończył ks. Konrad Kołodziej.

Na koniec pielgrzymki katechetom podziękował ks. Tadeusz Hryhorowicz, szef wydziału katechetycznego naszej diecezji. – Wiem, z jakimi trudnościami i problemami borykacie się w szkole. Ile potrzeba wytrwałości i cierpliwości, a po ludzku czasem efektów nie widać. Jednak wykonujecie Bożą pracę i z pewnością On jej błogosławi – powiedział ks. Hryhorowicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma