Nowy numer 24/2018 Archiwum

Informacje o pielgrzymce

W tym roku Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Będzie to już 21. diecezjalna i 367. gliwicka pielgrzymka. Odbędzie się od 15 do 17 sierpnia pod hasłem „Być solą ziemi”. Grupa pomarańczowa z Kuźni Raciborskiej tradycyjnie wyjdzie dzień wcześniej, czyli 14 sierpnia, a po drodze będą dołączać pielgrzymi z kolejnych miejscowości. Rozpoczęcie 15 sierpnia w gliwickiej katedrze Eucharystią o 8.00. Eucharystia na wałach Jasnej Góry sprawowana będzie w sobotę 17 sierpnia o 15.00. Wejście grup na plac przewidywane jest ok. 14.00–14.30.

Odpowiedzialnymi za pielgrzymkę są: ks. Bernard Plucik (kierownik pielgrzymki), proboszcz parafii katedralnej w Gliwicach, tel. 603 59 99 28, i ks. Artur Pytel (kierownik trasy), wikary parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach, tel. 32 230 83 48. 

Więcej informacji i zasady udziału można znaleźć na stronie www.pielgrzymki-gliwice.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma