Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zwiedzanie wieży

W każdą niedzielę do końca września można wejść z przewodnikiem na wieżę kościoła Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej zaprasza na platformę widokową znajdująca się na wieży kościoła Wszystkich Świętych. Można z niej podziwiać Gliwice i okolice. Wieża jest jedną z najwyższych budowli w mieście i  jedyną tak wysoką, otwartą dla turystów. Żeby się na nią wspiąć, trzeba pokonać wiele schodów, a wcześniej wykupić bilet za 5 zł.

Przy dobrej widoczności można stąd dostrzec Górę Świętej Anny, a także Beskid Śląski, Mały i Żywiecki.

Wejścia na wieżę z przewodnikiem odbywają się w każdą niedzielę do końca września o godzinie 16.00 i 17.00. Zwiedzanie trwa około godziny. Wejścia w innych terminach dla grup można uzgodnić w Oddziale PTTK Ziemi Gliwickiej przy Rynku 11 w Gliwicach, tel. 32 231 26 16, e-mail: gliwicepttk@poczta.onet.pl. Biuro jest czynne: od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 17.00 (przerwa: od 12.00 do 14.00.)   

.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma