Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przebłaganie za profanację

Procesja i Eucharystia w parafii św. Franciszka w Zabrzu Zaborzu.

„W sobotę 15 czerwca będziemy przeżywać specjalne nabożeństwo przebłagalne za znieważenie Najświętszego Sakramentu i naszej kaplicy. Rozpoczniemy o godz. 14.30 procesją sprzed Groty Lourdzkiej do kaplicy pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rolnika. Tam zostanie odprawiona Msza św. przebłagalna pod przewodnictwem ks. dziekana Józefa Dorosza. Wszystkich kochających Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu” – czytamy w ogłoszeniach parafii św. Franciszka w Zabrzu Zaborzu.

Do profanacji doszło w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP prawdopodobnie w nocy z 17 na 18 lutego br. Pierwsze nabożeństwo ekspiacyjne odbyło się w kościele św. Franciszka 25 lutego.

– W ten dzisiejszy wieczór ekspiacyjny proszę Cię w imieniu kapłanów i całej naszej wspólnoty: pozwól nam się odnaleźć! – modlił się wówczas ks. Andrzej Iwanecki, proboszcz parafii. – Wierzymy, że jesteś Panem, że masz władzę i moc. Dlatego powtarzamy tę prawdę i prośbę: pozwól nam się odnaleźć! Równocześnie proszę Cię za wszystkich parafian i wszystkich, którzy są przejęci tym aktem bestialskim, abyś oddalił od nas nawet cień nienawiści – wzywał.

15 czerwca modlitwy przebłagalne odbędą się także w zniszczonej kaplicy, która wymagała odnowienia po podpaleniu.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma