Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wakacje ministrantów

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na rowery do Nędzy i nad morze do Trzęsacza.

Jak co roku ministranci w czasie wakacji mogą wziąć udział w obozach, organizowanych specjalnie dla nich. W Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym LSO w Nędzy k. Raciborza odbędą się dwa turnusy obozów rowerowych. Pierwszy dla ministrantów ze szkół podstawowych (od 1 do 12 lipca) i drugi – dla gimnazjalistów i starszych (od 15 do 26 lipca). Są to obozy formacyjne z dużą dawką ruchu. Trzeba mieć dobry rower i niezłą kondycję, żeby pokonywać dość długie odcinki trasy. Obóz prowadzi ks. Jacek Skorniewski, diecezjalny duszpasterz LSO, z animatorami. Taki pomysł na wakacje ma swą dobrą tradycję, pierwsze takie obozy w Nędzy odbyły się w 1999 roku. Każdego lata uczestniczy w nich około 70 ministrantów. Mamy takie osoby, które piąty i szósty raz przyjeżdżają podkreśla ks. Jacek.

Bardziej wypoczynkowy charakter ma natomiast obóz nad morzem w Trzęsaczu, który odbędzie się od 21 lipca do 1 sierpnia. Ministranci zakwaterowani będą w Młodzieżowym Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym położonym 150 metrów od morza, w okolicy pięknych miejsc i atrakcji turystycznych. Obóz prowadzi ks. Marcin Szaboń, wikary parafii NSPJ w Bytomiu-Szombierkach.

Więcej informacji o obozach i sposobach zgłoszenia na www.lso.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma