Nowy numer 21/2018 Archiwum

Festyn u franciszkanów

W niedzielę 9 czerwca w parafii franciszkańskiej w Zabrzu odbył się piknik rodzinny. Festyn przygotował o. Tytus oraz rodzice liturgicznej służby ołtarza.

Impreza rozpoczęła się rozgrywkami sportowymi. W tej rywalizacji wygrała grupa rodziców. Później odbyły się uroczyste nieszpory, a po nich uczestnicy mogli m.in. posłuchać zespołu „Fraska” z WSD w Katowicach-Panewnikach grającego chrześcijańską muzykę reggae oraz rocka.-  Chrześcijanin nie może być smutny, a tym bardziej franciszkanin - przypomina brat Archanioł z zespołu.

Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w loterii, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Jedną z podjętych inicjatyw była możliwość napisania listu lub wysłania kartki do misjonarzy. - Nasza akcja obejmuje ojców z całej Afryki, ale przede wszystkim z Republiki Środkowej Afryki, gdzie obecnie nie dzieje się najlepiej. Chcemy im przypomnieć, że cały czas ich wspieramy - powiedziała jedna z koordynatorek tego pomysłu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma