Nowy numer 24/2018 Archiwum

"Cristiada" jeszcze w Gliwicach

W związku z dużym zainteresowaniem filmem, "Cristiadę" można jeszcze zobaczyć w Kinie Studyjnym AMOK, które przygotowało dodatkowe seanse.

W AMOK-u w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 3) fil wyświetlany będzie jeszcze od 31 maja do 2 czerwca, o godz. 17.30 (na dużej sali - 300 miejsc) oraz od 3 do 6 czerwca, o godz. 17.45 (na małej sali - 46 miejsc). Informacje na: www.amok.gliwice.pl

"Cristiada" w reżyserii Deana Wrighta to opowieść o powstaniu meksykańskich katolików, ich walce o prawo do wyznawania swojej wiary skierowanej przeciw ateistycznym władzom Meksyku w latach 1926-1929. Nieznaną historię powstania cristeros, czyli chrystusowców. Wśród filmowych bohaterów są autentyczne postacie, jak chociażby niespełna 15-letni José Luis Sánchez del Río, który pod groźbą śmierci nie zaparł się swojej wiary i nie przeszedł na stronę rządową. Torturowany i zamordowany, w 2005 roku został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma