Nowy numer 25/2018 Archiwum

O powołania w Lubecku

Podczas dnia modlitw w diecezjalnym sanktuarium modliło się czterech tegorocznych neoprezbiterów.

Podczas tradycyjnego dnia modlitw o powołania i za powołanych w sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej spotkali się niektórzy tegoroczni neoprezbiterzy. Mszy przewodniczył ks. kustosz Andrzej Bartysiewicz, a koncelebrowali neoprezbiterzy: ks. Tomasz Koterba z Wojnowic, ks. Adrian Pietrzyk z Lubecka, ks. Paweł Gwóźdź z Tworoga oraz ks. Łukasz Libowski z Raciborza.

W homilii ks. Tomasz podkreślał piękno i powagę kapłaństwa, współodpowiedzialność świeckich i kapłanów za siebie nawzajem oraz wskazał na wielką wartość, jaką jest modlitwa za kapłanów. – To wzajemne obdarowanie synostwem rozbrzmiewa do dnia dzisiejszego. Adrianie, Łukaszu, Robercie, Tomaszu, Krzysztofie, Piotrze… Oto Matka twoja. Oto Matka twojej kapłańskiej drogi. I my w swojej małości i przemijalności musimy wziąć Ją do siebie. Musimy zabrać Maryję pod nasze plebanijne dachy, dachy naszych domów, parafii – powiedział ks Tomasz Koterba. Na koniec skierował słowa do rodziców księży, sióstr zakonnych, kleryków, dziękując za dom rodzinny, gdzie dojrzewała wiara i miłość oraz powołanie do kapłaństwa. – Święty papież Pius X powiedział kiedyś, że każde powołanie kapłańskie pochodzi z serca Boga, ale przechodzi przez serce matki. Ośmielę się dodać, że przez serca ojca i matki. Za to wam, nasi drodzy rodzice, z głębi naszych synowskich serc dziękujemy – zakończył homilię ks. T. Koterba.

Na zakończenie neoprezbiterzy udzielili wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma