GN 24/2018 Archiwum

Przejazd Drogą Królewską

Do 27 maja można się zapisywać na pielgrzymkę rowerową szlakiem Via Regia w naszej diecezji.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Toszeckiej zapraszają na pielgrzymkę, która symbolicznie otworzy szlak w naszej diecezji. Rowerzyści spotykają się 1 czerwca w Piekarach, gdzie w kaplicy św. Rafała na Placu Rajskim o 10.00 sprawowana będzie Eucharystia. Później wyruszą na trasę w kierunku Radzionkowa, Rept, Zbrosławic, Łubia, Zacharzowic, aby zakończyć pielgrzymowanie w Toszku.

Via Regia (Droga Królewska) to jeden z najważniejszych od średniowiecza szlaków komunikacyjnych w Europie Środkowej, a także jedna z głównych tras szlaku pielgrzymkowego św. Jakuba do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W ostatnich latach w Polsce symbolem muszli oznakowane są kolejne jego odcinki.

Zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce szlakiem Via Regia na adres e-mail: zarzad.tpzt@gmail.com przedłużone są do 27 maja.
Informacje o przebiegu Drogi św. Jakuba w Polsce można przeczytać na stronie www.camino.net.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma