Nowy numer 47/2022 Archiwum

Gliwice w telefonie

Funkcjonalna, ciekawa i najlepsza w regionie. Gliwice mają mobilną aplikację do telefonów i tabletów.

Mobilne Gliwice to informacyjna platforma dla mieszkańców, studentów, inwestorów i turystów. Zbudowana jest z 11 modułów, których treści mogą być współtworzone przez użytkowników. – Zdecydowaliśmy się na taki pomysł wzorem wielu dużych miast. W naszym przypadku Mobilne Gliwice nie skupiają się głównie na ofercie turystycznej Gliwic, bo nie jest aż tak rozbudowana jak np. w Krakowie. Nasza propozycja jest przede wszystkim bardzo funkcjonalna i pozwala na wiele praktycznych zastosowań. Dodaliśmy także moduł dotyczący DTŚ-ki. Moduł pomaga kierowcom efektywnie zaplanować jazdę – podkreśla Nina Drzewiecka, kierownik promocji w gliwickim Urzędzie Miejskim.
Moduły pozwalają nie tylko dowiedzieć się prawie wszystkiego o mieście, ale zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami, znaleźć na mapie interesujące nas miejsce i wybrać optymalną trasę dojazdu, prześledzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej, a także dowiedzieć się, gdzie w mieście są korki. – To tylko nieliczne przykłady, bo propozycji jest o wiele więcej. Zapraszam do korzystania – mówi N. Drzewiecka.

Moduł „dodaj treść” umożliwia dodawanie przez mieszkańców ciekawych miejsc, aktualności lub wydarzeń. Wszystkie treści są publikowane w aplikacji dopiero po zatwierdzeniu ich przez moderatora.

Mobilny Samorząd to jedna z pierwszych aplikacji mobilnych wdrożonych w województwie śląskim. Oprócz Gliwic, podobne aplikacje posiadają jedynie Jaworzno, Tychy oraz Rajcza. Gliwicka aplikacja jest jednak najbardziej rozbudowana. Szacuje się, że ze smartfonów i tabletów korzysta ponad 42 proc. Polaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy