Nowy numer 29/2021 Archiwum

Autobusem do Bibieli

Ruch Światło-Życie zaprasza na wspólny wyjazd do szczególnego miejsca...

W Bibieli, należącej do Miasteczka Śląskiego odbędzie się uroczystość poświęcenia tablicy pamiątkowej i rozesłanie przed letnimi rekolekcjami oazowymi.

W budynku starej szkoły 59 lat temu Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki od 16 lipca do 1 sierpnia 1954 roku prowadził pierwsze rekolekcje oazowe dla ministrantów. Uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej to wydarzenie rozpocznie się 8 czerwca o 10.00 przy starej szkole (ul. Starowiejska 8). Po poświęceniu nastąpi procesyjne przejście do kościoła, gdzie sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Kopca z rozesłaniem oaz diecezji gliwickiej. Homilię wygłosi ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło–Życie. Po Mszy przewidziana jest agapa w plenerze.

Żeby ułatwić dojazd dla osób, chcących uczestniczyć w uroczystości (nie tylko oazowiczów) Ruch Światło-Życie organizuje specjalny autobus. Przystanki będą w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i Tarnowskich Górach. Opłata: symboliczna złotówka. Miejsca indywidualne i grupowe można rezerwować, wypełniając formularz: http://tnij.org/bilety_do_bibieli lub pisząc do ks. Marka Olekszyka, moderatora diecezjalnego ruchu: e-mail: x.molek@gmail.com. Dokładne godziny i miejsca odjazdu będą podane w późniejszym terminie, po rozeznaniu sytuacji i potrzeb.

Natomiast osoby, które chciałyby uczestniczyć w tegorocznych wakacyjnych rekolekcjach oazowych mogą się jeszcze zgłaszać (do wyczerpania miejsc). Terminy i miejsca można sprawdzić na stronie www.gliwice.oaza.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama