Centrum wyróżnione

Gliwickie Centrum Sterowania Ruchem, choć nie działa jeszcze w pełni, to już zbiera nagrody.

Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach, oraz portalsamorzadowy.pl rozstrzygnęli konkurs pod nazwą Top Inwestycje Komunalne 2013. Wśród 10 najlepszych znalazło się gliwickie Centrum Sterowania Ruchem.

Dzięki konkursowi analizowanych jest setki inwestycji komunalnych w całej Polsce, a jego celem jest wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich pro-rozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Oceny nominowanych wraz redakcją dokonuje rada konsultacyjna, w której zasiadają doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie i eksperci. Jednocześnie swój typ wskazują czytelnicy serwisu portalsamorzadowy.pl. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni statuetką podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się od 13 do 15 maja w Katowicach. Tegoroczny konkurs jest drugą edycją Top Inwestycji Komunalnych.

Centrum Sterowania Ruchem obejmie docelowo wszystkie świetlne skrzyżowania w Gliwicach. Dzięki stałemu monitoringowi umożliwia taką regulację światłami, aby zminimalizować czas oczekiwania i rozładować w miarę płynnie korki. Powstanie centrum wiązało się z przebudową wielu gliwickich skrzyżowań. I choć pełną parą ma ruszyć w czerwcu, to już doceniane jest przez gliwickich kierowców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..