Nowy numer 25/2018 Archiwum

Most w remoncie

Mieszkańców Gliwic czekają utrudnienia w związku z remontem mostu na ruchliwej ul. Zwycięstwa. Ruch obywał się będzie wahadłowo.

Remont mostu rozpocznie się 11 maja. – Naprawa uszkodzeń korozyjnych, zabezpieczenie elementów jego konstrukcji przed dalszą degradacją to m.in. zakres niezbędnych do przeprowadzenia prac – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy gliwickiego Zarządu Dróg Miejskich.

Prace obejmą także wymianę nawierzchni jezdni i chodników, likwidację torowiska tramwajowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Wybrzeża Armii Krajowej. – Balustrady znajdujące się na moście, z uwagi na ich zabytkowy charakter, zostaną zachowane i poddane renowacji. Skarpy w pobliżu obiektu zrekonstruowane, a następnie umocnione kamienną kostką – mówi rzecznik ZDM.

Na czas remontu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. I tak ruch na ul. Zwycięstwa na remontowanym odcinku będzie odbywał się wahadłowo, ul. Kłodnicka (dotąd jednokierunkowa), na czas remontu ruch będzie dwukierunkowa, z ul. Wojska Polskiego wyjazd do ul. Zwycięstwa wyłącznie w prawo. Objazd w kierunku dworca PKP wytyczono ulicami: Berbeckiego, Dolnych Wałów do ul. Zwycięstwa.

Planowany termin zakończenia prac to koniec października br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma