Nowy numer 39/2023 Archiwum

Most w remoncie

Mieszkańców Gliwic czekają utrudnienia w związku z remontem mostu na ruchliwej ul. Zwycięstwa. Ruch obywał się będzie wahadłowo.

Remont mostu rozpocznie się 11 maja. – Naprawa uszkodzeń korozyjnych, zabezpieczenie elementów jego konstrukcji przed dalszą degradacją to m.in. zakres niezbędnych do przeprowadzenia prac – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy gliwickiego Zarządu Dróg Miejskich.

Prace obejmą także wymianę nawierzchni jezdni i chodników, likwidację torowiska tramwajowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Wybrzeża Armii Krajowej. – Balustrady znajdujące się na moście, z uwagi na ich zabytkowy charakter, zostaną zachowane i poddane renowacji. Skarpy w pobliżu obiektu zrekonstruowane, a następnie umocnione kamienną kostką – mówi rzecznik ZDM.

Na czas remontu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. I tak ruch na ul. Zwycięstwa na remontowanym odcinku będzie odbywał się wahadłowo, ul. Kłodnicka (dotąd jednokierunkowa), na czas remontu ruch będzie dwukierunkowa, z ul. Wojska Polskiego wyjazd do ul. Zwycięstwa wyłącznie w prawo. Objazd w kierunku dworca PKP wytyczono ulicami: Berbeckiego, Dolnych Wałów do ul. Zwycięstwa.

Planowany termin zakończenia prac to koniec października br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast