Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nagroda z Belgii

Zespół Muzyki Dawnej TIBIARUM SCHOLARES z Toszka okazał się najlepszy w swojej kategorii na 61. Europejskim Festiwalu Młodych Talentów w Belgii.

Odbywał się on od 3 do 6 maja w miejscowości Neerpelt i uczestniczyli w nim wykonawcy z ponad dwudziestu państw, także spoza Europy, wcześniej zweryfikowani przez organizatorów. Toszecki zespół w trzyosobowym składzie wykonał renesansowe utwory polskich i europejskich kompozytorów. Zagrał na fletach prostych, skrzypcach i wiolonczeli.

- Dla nas jest to uwieńczenie roku pracy, który był owocny. W tym roku jest to druga nasza nagroda na międzynarodowym festiwalu. W styczniu zdobyliśmy na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek trzecie miejsce – mówi Iwona Ewertowska-Mener, która kieruje zespołem. – To pokazuje, że to co robimy, droga, którą wybrałam z dziewczynami, praca, którą wkładamy, daje efekty. Dla każdego, kto zajmuje się sztuką to jest bardzo ważne, żeby znalazł potwierdzenie. Biorąc pod uwagę, że oceniają nas międzynarodowi jurorzy, osoby, które nas w ogóle nie znają, tym bardziej jest to obiektywne – dodaje.

Neerpelt to niewielka miejscowość, organizowany od lat festiwal jest świętem całej tamtejszej społeczności.

Zespół Muzyki Dawnej TIBIARUM SCHOLARES działa przy Centrum Kultury "Zamek w Toszku". Liczy jedenaście osób, do Belgii pojechała tylko jego trzyosobowa reprezentacja z Iwoną Ewertowską-Mener. Przy okazji wyjazdu zwiedziła Brukselę z parlamentem europejskim.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma