Nowy numer 25/2018 Archiwum

Spotkanie z ks. Markiem Gancarczykiem

W Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu 9 maja odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym "Gościa Niedzielnego”.

Wieczór, razem z muzeum, organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w ramach spotkań autorskich. Prowadzić je będą pracownicy biblioteki: Henryk Sikora i Krystyna Suchanek.

Będzie to rozmowa o "Gościu Niedzielnym” i jego roli w życiu Kościoła i Polski.

Ks. Marek Gancarczyk jest redaktorem naczelnym "Gościa Niedzielnego" od 2003 roku. Urodził się w 1966 roku w Paniówkach. Ukończył Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 roku i był wikarym w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach. W 1996 roku został redaktorem naczelnym "Małego Gościa Niedzielnego", z którego uczynił dobrze rozwijające się pismo dla dzieci, redagowane z dużym rozmachem. Również jako naczelny "Gościa Niedzielnego” odniósł wielki sukces. Kierowane przez niego pismo katolickie od lat znajduje się w czołówce tygodników opinii. Doprowadził m.in. do powstania nowych wydań diecezjalnych i internetowych.    

Spotkanie z ks. Markiem Gancarczykiem odbędzie się 9 maja o godz. 17.00 w sali witrażowej Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19 w Zabrzu.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma