Nowy numer 25/2018 Archiwum

Cantate Deo - zgłoszenia

Do końca maja zespoły i soliści mogą zgłaszać udział w 26. edycji festiwalu, które odbędzie się od 5 do 7 lipca w Gliwicach Sośnicy.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo” to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce. Pierwszy przegląd odbył się w 1981 roku. Festiwal odbywał się w gliwickich kościołach – Chrystusa Króla i NMP Matki Kościoła, a od 2005 roku w muszli koncertowej przy kościele św. Jacka w Gliwicach Sośnicy.

Celem festiwalu jest konfrontacja artystycznego dorobku młodzieżowych zespołów i solistów.

- Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń konkurs piosenki tradycyjnie przebiega dwuetapowo. Najpierw jurorzy przesłuchują przesłane nagrania wykonawców. Następnie decydują, kto otrzyma kwalifikacje do występu na festiwalu. Tam rozgrywa się już muzyczna rywalizacja o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach – wyjaśnia ks. Piotr Sikora, dyrektor „Cantate Deo”.

Festiwal trwa od piątku, w niedzielę odbywa się koncert laureatów. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Wykonawcy, oprócz wypełnionego formularza, muszą dołączyć kasetę lub płytę z nagraniami dwóch piosenek konkursowych. Ponadto należy przesłać teksty piosenek i ich zapis nutowy. Zgłoszenia można dostarczać osobiście lub przesłać do końca maja pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Festiwal "Cantate Deo", ul. Jana Pawła II 5A, 44-100 Gliwice. Możliwe jest też przesłanie zgłoszenia pocztą elektroniczną na adresy mailowe festiwal@cantate.pl; konkurs@cantate.pl

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu znajdują się na stronie www.cantate.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma