Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zjazd NINIWY w Kokotku

Około 200 osób uczestniczy w spotkaniu młodzieży, organizowanym przez oblatów.

To już XVIII spotkanie ogólnopolskiej Młodzieżowej Wspólnoty Ewangelizacyjnej NINIWA i młodzieży oblackiej. Majówki od jakiegoś czasu organizowane są właśnie w Kokotku pod Lublińcem. Tym razem wybrany został temat patriotyzmu i jego duchowego wymiaru. Hasło spotkania "Nasza ojczyzna jest w Niebie" towarzyszy czterem dniom spotkań od 30 kwietnia do 3 maja.

Do oblackiego Centrum Formacji NINIWA przyjechała młodzież z różnych stron Polski, głównie z duszpasterstw misjonarzy oblatów. Mieszkańcy Kokotka przyjmują ją na nocleg, wspólne zajęcia odbywają się w centrum formacji i parafialnym kościele.

Eucharystii 1 maja przewodniczył ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu, gdzie znajduje się grób bł. k s.Jerzego Popiełuszki. Na zjazd przyjechał z jego relikwiami. W pierwszej części dnia odbył się także spacer historyczny - po okolicy oprowadzał Andrzej Kozak, nauczyciel historii z IV LO w Katowicach. Dzisiejszą konferencję w Godzinie Miłosierdzia wygłosił o. dr Paweł Zając, oblat, historyk Kościoła.

Na zjazd zaproszeni zostali także zaprzyjaźnieni z NINIWĄ: Tomasz Schmidt, zdobywca Pucharu Świata i mistrz Europy w kolarstwie torowym, oraz Artur Bilewski, wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym i triatlonie. Wezmą oni udział w pożegnaniu grupy, która 3 maja na rowerach pod kierunkiem o. Tomasza Maniury, szefa CF NINIWA, wyrusza z Kokotka na Syberię. Eucharystii przed wyprawą już o 5 rano przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek. W pożegnaniu śmiałków wezmą udział także inni goście, m.in. prof. Jerzy Buzek, Edward Maniura, burmistrz Lublińca, i o. Andrzej Korda, zastępca prowincjała Misjonarzy Oblatów MN.

Po ich wyjeździe młodzież, która uczestniczy w zjeździe, przejdzie w patriotycznym spacerze do Lublińca. Pełny program spotkania znajduje się na www.niniwa.com. W każdej chwili można dołączyć do wspólnej Eucharystii.

Więcej o zjeździe i wyprawie na Syberię w papierowym wydaniu "Gliwickiego Gościa" i "Gościa Niedzielnego" z datą wydania 12 maja. 

Zjazd NINIWY w Kokotku   Wejście do Centrum Formacji NINIWA w Kokotku Klaudia Cwołek /GN Zjazd NINIWY w Kokotku   Kokotkowy obrazek Klaudia Cwołek /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama