Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kardynałowie Koch i Kasper w Kamieniu Śl.

Wybitni kardynałowie odpowiedzialni za dialog ekumeniczny przyjadą na inaugurację Instytutu Badań Nauczania Papieskiego.

Emerytowany i obecny Przewodniczący Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan będą uczestnikami międzynarodowej konferencji „Ekumenizm - Integracja - Pokój”, która odbędzie się w  Kamieniu Śląskim (6-7 maja). - Obecność kardynałów jest już potwierdzona. Z pewnością ich udział w konferencji to będzie historyczna chwila - mówi organizator konferencji, ks. prof. Zygfryd Glaeser, kierownik Katedry Teologii Kościołów Wschodnich w Instytucie Ekumenizmu i Badań nad Integracją Wydziału Teologicznego UO.

Wezmą w niej udział wybitni hierarchowie i teologowie odpowiedzialni za dialog ekumeniczny w skali Kościoła powszechnego oraz Kościoła w Polsce. Kard. Kurt Koch, obecny przewodniczący Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan przyjedzie do Kamienia Śl. we wtorek 7 maja i w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego  wygłosi wykład na temat „Ekumenizm na początku XXI wieku – stan aktualny i wyzwania przyszłości”. Kard. Walter Kasper dzień wcześniej będzie mówił o ekumenizmie jako wiodącym ruchu pokojowym XX wieku.

W konferencji wezmą udział m.in. abp Alfons Nossol - członek Papieskiej Rady dla Popierania Jedności Chrześcijan, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz - przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu. Biskup opolski Andrzej Czaja na zakończenie dwudniowych obrad dokona inauguracji Instytutu Badań Nauczania Papieskiego przy Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim. Konferencja jest otwarta dla słuchaczy.

Na następnej stronie program.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma