Nowy numer 38/2023 Archiwum

3 Maja w Gliwicach - zmiany

Uroczystości rozpoczną się od Mszy świętej o 12.30, sprawowanej w katedrze świętych Piotra i Pawła.

Trzeciego maja przypada 222. rocznica uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja. Jest to też kościelna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. 

W Gliwicach obchody rozpoczną się o 12.30 w kościele katedralnym, gdzie Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. Po niej nastąpi przemarsz na plac Mickiewicza, gdzie o godz.14.15 rozpoczną się patriotyczne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, wojska, pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej KWK „Sośnica”.

Wieczorem o 18.00 na Scenie BAJKA (ul. Dolnych Wałów 3) wystąpi Gliwicka Orkiestra Kameralna. Muzycy zagrają utwory: Romualda Twardowskiego, Antonio Vivaldiego, Saverio Mercadantego, Richarda Galliano, Astora Piazolli. Wejściówki na koncert w cenie 1 zł są do nabycia w kasie „Sceny BAJKA – Kina AMOK”.

Natomiast planowany na 3 maja festyn rycerski pod hasłem „Dwór Piastowskiego Księcia” został przeniesiony na 4 maja. Rozpocznie się on o 14.30 na skwerze Bottrop (pomiędzy ul. Wieczorka i Młyńską, obok szkoły muzycznej). W programie imprezy, która potrwa do godz. 19.00, znajdą się pokazy walk, rzemiosł średniowiecznych, konkursy, gry i zabawy.
 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast