Nowy numer 24/2018 Archiwum

3 Maja w Gliwicach - zmiany

Uroczystości rozpoczną się od Mszy świętej o 12.30, sprawowanej w katedrze świętych Piotra i Pawła.

Trzeciego maja przypada 222. rocznica uchwalenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów Konstytucji 3 Maja. Jest to też kościelna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. 

W Gliwicach obchody rozpoczną się o 12.30 w kościele katedralnym, gdzie Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec. Po niej nastąpi przemarsz na plac Mickiewicza, gdzie o godz.14.15 rozpoczną się patriotyczne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, wojska, pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej KWK „Sośnica”.

Wieczorem o 18.00 na Scenie BAJKA (ul. Dolnych Wałów 3) wystąpi Gliwicka Orkiestra Kameralna. Muzycy zagrają utwory: Romualda Twardowskiego, Antonio Vivaldiego, Saverio Mercadantego, Richarda Galliano, Astora Piazolli. Wejściówki na koncert w cenie 1 zł są do nabycia w kasie „Sceny BAJKA – Kina AMOK”.

Natomiast planowany na 3 maja festyn rycerski pod hasłem „Dwór Piastowskiego Księcia” został przeniesiony na 4 maja. Rozpocznie się on o 14.30 na skwerze Bottrop (pomiędzy ul. Wieczorka i Młyńską, obok szkoły muzycznej). W programie imprezy, która potrwa do godz. 19.00, znajdą się pokazy walk, rzemiosł średniowiecznych, konkursy, gry i zabawy.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma