Nowy Numer 29/2018 Archiwum

U patronki śląskiej ziemi

Diecezjalna pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

W sobotę 27 kwietnia grupa ok. 500 pielgrzymów, głównie z dekanatów Gliwice Ostropa, Kuźnia Raciborska i Pławniowice wraz ze swoimi duszpasterzami pod przewodnictwem bp Jana Kopca zgromadziła się w sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową, po której sprawowana była Eucharystia. Biskup gliwicki Jan Kopiec przedstawił św. Jadwigę jako przykład dla współczesnych ludzi. W jej czasach potrzeba było heroicznej wiary, która wyrażała się w zabieganiu o pokój i zgodę między ludźmi oraz w trosce o ubogich. Nasza śląska Patronka nie uciekała od tych wyzwań, ale wytrwale je podejmowała. Współczesny wierny także nie może uciekać od odpowiedzialności za otaczający świat, ale przez niego ma rozszerzać się dobro i miłość.

Po Mszy św. i serdecznym przyjęciu pielgrzymów przez siostry boromeuszki, wierni zgromadzili się w bazylice na nieszporach i Drodze Krzyżowej.

Liturgię Mszy św. i nabożeństw ubogaciła grą na organach Brygida Tomala, przez śpiew połączona schola z parafii z Babic, Zawady i Turza, prowadzona przez Karinę Garbas oraz orkiestra dęta z Gliwic Ostropy pod dyrekcją Piotra Holika.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma